Kalėdų žvaigždė arba puansetija. Kaip ja pasirūpinti?

Kalėdų žvaigždė arba puansetija. Kaip ja pasirūpinti?

Kaip prižiūrėti puansetiją? Ar žinote, kad ši gėlė nemiršta, pasibaigus Kalėdoms? Tik reikia ją tinkamai prižiūrėti ir kitoms šventėms ji vėl pasipuoš ryškiais lapais ir žiedais.

Pabandžiau sudaryti gėlės priežiūros planą.

 

Gruodis – vasaris

Puansetijos parduodamos lapkričio – gruodžio mėnesiais. Nusipirktą gėlę namuose pastatykime gerai apšviestoje, bet apsaugotoje nuo vidurdienio saulės, vietoje. Reguliariai purkškime ir laistykime, kad šaknų gniužulas pastoviai būtų drėgnas, bet vanduo vazono lėkštelėje neturi kauptis. Kalėdinė žvaigždė turi būti apsaugota nuo skersvėjų ir šildytuvų ar radiatorių karščio. Geriausia temperatūra šiuo periodu yra + 20 º C.

 

Vasaris – kovas

Laistoma rečiau. Laistymo tiek, kad substratas tarp laistymų gerai pradžiūtų. Lapų nebepurškiame, o temperatūrą sumažiname iki + 15º C. Prasideda ramybės periodas. Puansetija pradeda mesti lapus. Šis laikotarpis tęsiasi apie 4 savaites.

 

Balandis – gegužė

Augalą vėl pernešame į šiltą saulėtą patalpą. Svarbu, kad ji kasdieną saulėje būtų 4 valandas (geriausiai ryte). Dabar tinkamiausias metas patrumpinti ūglius. Šios operacijos esmė yra ta, kad pardavimui auginamos puansetijos yra paveikiamos tam tikrais preparatais, kurie sukelia krūmelio šakojimąsi. Namų sąlygomis puansetija išstypsta aukštyn, todėl norint ją suformuoti kompaktišką ir žydinčią, reikia genėti, paliekant maždaug 10 cm aukščio kelmelius.

Gegužės pabaigoje puansetiją persodiname į didesnį vazoną, esamą gruntą papildome nauju (2 dalys durpių, 1 dalis komposto ir 1 dalis smėlio ir perlito ar panašios medžiagos) į substratą taip pat būtina įmaišyti lėtai tirpstančių trąšų. Persodintą augalą vėl pradedame purkšti.

 

Birželis – rugpjūtis

Puansetiją išnešame į balkoną, bet apsaugome ją nuo vidurdienio saulės. Gruntas turi būti pastoviai drėkinamas. Būtina tręšti kas dvi savaitės. Šiuo metu visai nepurškiame. Iki rugpjūčio mėnesio vidurio ūglius reikia patrumpinti du kartus – taip suformuosime tankų augalą.

 

Rugsėjis

Jeigu orai atvėso, įneškite puansetiją į kambarį, nes šiuo metu augalui būtina maždaug + 18 º C temperatūra.  Laistome ir tręšiame kaip ir anksčiau, bet jeigu patalpos jau šildomos –  dar ir purškiame.

 

Spalis – lapkritis

Spalio pradžioje (nuo 18.00 iki 08.00 val.) gėlę reikia padėti į spintą arba uždengti tamsiu maišu. Dieną būtinas ryškus apšvietimas. Tik esant tokioms sąlygoms augalas suformuos žiedinius pumpurus. Laistome ir tręšiame pagal ankstesnę schemą.

 

Gruodis

Kai žiediniai pumpurai jau bus matomi, o viršutiniai lapai ims keisti savo spalvą, puansetijos galima nebetemdyti. Nuo mėnesio vidurio nutraukiame tręšimą – Kalėdinė žvaigždė jau pražydo.