Sodo ir daržo augalų laistymas

Sodo ir daržo augalų laistymas
Augalų laistymas yra itin svarbus, bet turi būti ir malonus darbas.

Kalbant apie balandžio – gegužės darbus sode ir darže, augalų laistymas, lietaus vandens surinkimas ir priežiūra yra vieni svarbiausių klausimų. Kodėl? Gegužė pasižymi gan sausais orais, todėl surinktas lietaus vanduo praverčia visiems augalams.

Augalų laistymas yra itin svarbus, bet turi būti ir malonus darbas.

Balandį – gegužę jau galima pastatyti talpas lietaus vandeniui rinkti.

Kaip minėjau, gegužė būna gan sausas mėnuo, o darže ir sode jau pasėti ar pasodinti pirmieji augalai. Būtina pasirūpinti, kad jiems netrūktų drėgmės. Labiausiai reikia žiūrėti, kad neišdžiūtų naujai pasodinti augalai. Svarbu atminti, kad visus augalus geriau laistyti rečiau, bet gausiai, negu po truputį ir dažnai. Liejimo norma turėtų būti 5 – 10 l / m2. Lengvai dirvai palaistyti reikia daugiau vandens, sunkiai – mažiau. Taip pat nereikia painioti laistymo su purškimo vandeniu – jie vienas kito neatstoja. Laistant patenkinamas augalo vandens poreikis, o purškiant augalas tik nuplaunamas arba sudrėkinamas, taip sumažinama transpiracija (vandens išgarinimas per lapus), kas apsaugo augalus nuo vytimo.

Šaltas vandentiekio vanduo laistymui netinka, jis turi būti oro temperatūros, taigi laistyti augalus geriausiai iš rezervuarų. Nepamirškime į vandens rezervuarą įdėti platoką lentelę, kad vandenyje visą laiką būtų „gelbėjimosi ratas“ netyčia į vandenį įkritusiems smulkiems gyvūnams, o taip pat ant jos galėtų nutūpti vabzdžiai ar smulkūs paukšteliai, norintys atsigerti.

Labai svarbu nuo pavasario rinkti lietaus ar tirpsmo vandenis į talpas, kurį vėliau bus galima naudoti laistymui, nes paprastai gegužės – birželio mėn. nusistovi gana sausi orai ir sukauptas kritulių vanduo praverčia visiems sklypo augalams. PATARIMAS. Kad atvirose vandens talpose nesiveistų uodai, mašalai ar pan. į jas reikėtų įlašinti kelis lašus aliejaus. Jis vandens paviršiuje sudarys ploną plėvelę, kuri neleis vystytis vabzdžių lervoms, tik, aišku, išlaisčius visą talpą, arba nusėmus vandens paviršių, aliejaus vėl reikėtų įlašinti.