Gėlių maitinimas žiemą

Gėlių maitinimas žiemą

Atėjo žiema – sunkus metas augalams, net ir tiems, kuriuos auginame viduje ir šilumos jiems tikrai netrūksta. Tačiau šiuo metu augalus labai vargina šviesos trūkumas, sausas kambarių oras ir kiti aplinkos veiksniai. Kadangi žiema daugeliui augalų yra sąlyginės ramybės metas, nepatariama jų tręšti mineralinėmis trąšomis – tręšimas šiuo metu gali labiau pakenkti nei padėti. Tačiau mūsų augalai lengviau pergyvens ilgą žiemą, jei juos pastiprinsime papildomai pamaitindami. Šiuo tikslu galime patys pasigaminti švelnesnių trąšų iš namų ūkyje susidarančių atliekų, kurios tiks visiems augalams bet kuriuo metų laiku.

Paprastai trąšos siejamos su gyvosios gamtos atliekų irimu, o toks procesas kambariuose daugeliui atrodo nepriimtinas. Tačiau papildomam augalų pamaitinimui galima naudoti ir visai patraukliai atrodančias priemones. Kokį tręšimą siūlyčiau pabandyti šiuo metu? Švenčių metu visada namuose turime citrusinių vaisių. Iš jų žievelių galima pasigaminti tokį maitinamąjį tirpalą:

100 g citrinų, apelsinų ar mandarinų žievelių + 1 – 2 bananų žievės (nebūtina) + 1 l vandens

Žieveles reikia užmerkti į indą su vandeniu, jei turime, įdėti 1 – 2 bananų žieves, ir laikyti kambario temperatūroje 2 – 5 dienas. Išmirkusias žieves išgriebti ir išmesti, o gautą substanciją praskiesti vandeniu 1:2, ir tokiu skysčiu jau galima laistyti augalus. Taip jie gaus kalio ir kitų mikroelementų, kurie sustiprins ir leis sveikiems sulaukti pavasario, gausiau žydės.

Jeigu taip laistant vazonuose atsirastų muselių, žemės paviršių pabarstykite maltu cinamonu ir jos išnyks.

Taip atrodo ruošiamos trąšos (žievelės mirkytos vieną parą).