Rugpjūčio mėnesio darbai: augalų dauginimas, tręšimas, kova su kenkėjais

Rugpjūčio mėnesio darbai: augalų dauginimas, tręšimas, kova su kenkėjais

Rugpjūčio mėnesio darbai apima derliaus rinkimą ir tvarkymą, augalų dauginimą, tręšimą ir priežiūrą, kovą su kenkėjais ir ligomis.


Augalų dauginimas. Pirmą rugpjūčio mėnesio dekadą reikia baigti skiepyti kaulavaisius ir kriaušes, pradedamos skiepyti obelys. Sėklavaisiai dažniausiai skiepijami darant T formos įpjovą.
Augalų priežiūra ir tręšimas. Rugpjūčio pabaigoje reikia patręšti vyšnias ir slyvas, kurios išaugo iš šakninių atžalų. Tam naudojamos kalio – fosforo trąšos, normuojant taip: 20 – 25 g superfosfato ir 15 – 20 g kalio chlorido trąšų į kvadratinį metrą.
Medžiams pavojingas priešlaikinis lapų numetimas, kurį gali iššaukti sausra. Kai medis ar krūmas numeta lapus, jo laistymas ir tręšimas neduos jokios naudos – greičiau atvirkščiai, nes tai iššauks antrinį ūglių augimą, taigi labai svarbu neleisti vasaros metu perdžiūti dirvai (pjauti žolę, laistyti ir pan.).
Kova su kenkėjais ir ligomis. Vienas svarbiausių rugpjūčio mėnesio darbų – tikrinti gaudymo juostas ant medžių kamienų, rinkti ir naikinti kenkėjų lizdus, kasdien rinkti ir naikinti pažeistus vaisius, gydyti žaizdas, išpjaustyti džiūstančias vyšnių šakas, užkrėstas monilioze.