Ryškios ir patrauklios spalvos žieminiame sode?

Ryškios ir patrauklios spalvos žieminiame sode?
Europinis ožekšnis

Prasidedant šalčiams, gamtoje  taip trūksta ryškių ir sodrių spalvų. Kad mūsų sodas atrodytų patrauklus ir vėlyvą rudenį, kai nebėra žiedų, ir iškritus pirmajam sniegui, būtina pasirūpinti ryškių spalvų augalais. Tai gali būti tiek medžiai, tiek krūmai, kurie iki žiemos išlaiko ryškius ir gražius vaisius arba augalai, kurie turi originalią lajos ar šakų formą, ryškią žievę. Visžalių augalų fone tokie augalai išsiskiria ir atrodo patraukliai.

 

 

Raudoni, ryškūs medžių ar krūmų vaisiai bei uogos – patys geriausi žiemiško sodo papuošalai. Be to, dauguma tokių vaisių yra valgomi ir naudingi ne tik žmonėms, bet ir žiemojantiems paukščiams.

Dekoratyvumu pasižymi šermukšniai, gudobelės, putinai ir kiti augalai, iki vėlyvo rudens išlaikantys vaisius. Puošniai atrodo ir raugerškio krūmai, nusagstyti smulkiomis, pailgomis raudonos spalvos uogomis. Be to, raugerškis yra puikus prieskonis plovui, o išdžiovintas jo uogas galima dėti į ryžius ir kitus patiekalus. Turime nepamiršti ir liaudies dainose minimo putino. Šis sumedėjęs augalas traukia dėmesį žiedais pačioje vasaros pradžioje  ir ryškiai raudonomis uogų kekėmis vėlyvą rudenį. Raudoną spalvą sode galima atskiesti paprastuoju šaltalankiu. Jeigu dalį šaltalankio uogų paliksime ant šakelių, jų oranžinė jų spalva iš tolo trauks akis.

Ir tikriausiai nėra žmogaus, kuris nepažintų visur augančio erškėčio – jį galime pasisodinti sklype ir žiemą pasiskinti sušalusių uogų vitaminingai arbatai. O norintiems stambesnių vaisių, reikėtų pasirinkti raukšlėtalapį erškėtį, kurio vaisiai yra išskirtinai stambūs ir turi oranžiškai raudoną spalvą.

Dalies augalų vaisiai yra tamsių spalvų: nuo juodos iki violetiškai tamsiai mėlynos. Tai juodauogis šeivamedis, aronija ir kt. – visgi jų vaisiai dėl neišraiškingos spalvos sodo aplinkai puošnumo neprideda, tačiau yra geras maistas paukščiams.

Prie augalų puošniais vaisiais dar galima paminėti ožekšnį, kurio vaisiai gan ilgai išlaiko gražią, ryškią spalvą. Tik reikia atminti, kad ožekšnio vaisiai yra nevalgomi ir turi nuodingųjų savybių.