Vietoj seno šiltnamio – žavus patio!

Vietoj seno šiltnamio – žavus patio!
Rezultatas.

Norime pristatyti aktualų aplinkos sutvarkymo sprendimą: kolektyvinio sodo šeimininkai kreipėsi į manosodai.lt, prašydami patarimo dėl sklypo dalies sutvarkymo, nes sumažinus šiltnamio plotą, liko seni betoniniai pamatai, pakraščiais apsodinti įvairiais sumedėjusiais augalais, kurie užaugo ir tapo nebe tokie patrauklūs. Šeimininkai nutarė, kad vienintelis kelias atnaujinti ir susitvarkyti aplinką – iškirsti sumedėjusius augalus, sodinti naujus ir ardyti buvusio šiltnamio pamatus.

Įvertinę padėtį vietoje, nustatėme, kad augalai yra sveiki, gerai išsivystę, pasižymi rūšiai būdingomis savybėmis, o išlikę šiltnamio pamatai tvirti, todėl visa tai šalinti nėra jokios būtinybės. Kita vertus, savo darbe vadovaujamės taisykle, kad žmogus turi būti draugiškas gyvenamai aplinkai ir turi daugiau kurti bei ieškoti sprendimų, kaip pritaikyti esamus aplinkos elementus saviems poreikiams, o ne griauti ir ardyti, taip dar ir prigamindamas įvairiausių šiukšlių ir atliekų. Dar viena svarbi aplinkybė buvo ta, kad šeimyną sudaro daug žmonių: tėveliai, vaikai, anūkai – o vietos maloniam pasisėdėjimui lauke, kur galėtų sutilpti visi, nėra.

Viską apibendrinę pasiūlėme sprendimą išlikusiuose šiltnamio pamatuose įsirengti lauko kambarį (patio). Numatėme ir pasiūlėme reikalingas medžiagas (dalį jų šeimininkai turėjo, taigi jų nereikėjo pirkti) ir pateikėme sutvarkymo planą. 

Galutinis rezultatas tikrai pavykęs! Žinote, kaip tai nustatome? Pagal tai, kad šeimininkai yra patenkinti. Jie patys įsitraukė į kūrybą ir jau turi savo rankomis susikurtą jaukų kampelį.