Augalas, kurio BIJO gripas!

Augalas, kurio BIJO gripas!

Kambariniai augalai ne tik valo orą ir išskiria į aplinką deguonį, bet ir naikina ligas sukeliančius mikroorganizmus. Stipriausiu antibakteriniu poveikiu pasižymi chlorofitas, gebenė, chrizantema, alijošius, rozmarinas ir mirta – šie augalai per 24 valandas sugeba neutralizuoti iki 87% aplinkos ore esančių toksinų ir mikroorganizmų. Be to, vien būdami artimoje žmogaus aplinkoje jie palengvina atsikosėjimą ir sumažina gerklės skausmą.

chlorofitas

Augalai naikina ir patogeninius mikroorganizmus – patalpų, kuriose auginamas chlorofitas, rozmarinas arba mirta, ore jų yra ženkliai mažiau. Baktericidinių savybių turinti mirta ir rozmarinas per parą sunaikina pusę patalpoje esančių kenksmingų mikroorganizmų, o chlorofitas per tą patį laiką užmuša 80 procentų visų virusų ir bakterijų. Kiti augalai, turintys stiprų antibakterinį poveikį:

  • Snaputis
  • Lauras
  • Rozmarinas
  • Aglaonema
  • Difenbachija
  • Kinrožė
  • Nykštukinis fikusas
  • Kalankė
  • Peperomija
  • Visi spygliuočiai ir citrusai.
Chlorofitas – augalas, kurio bijo gripas!

Visgi pirmą vietą visuose sąrašuose užima chlorofitas, todėl jį verta auginti kiekvienuose namuose. Jis laikomas oro valymo rekordininku, nes į aplinką, kurioje auga, skleidžia didelius kiekius fitoncidų (fitoncidai yra biologiškai aktyvios medžiagos, naikinančios kenksmingus mikroorganizmus ir stabdančios jų dauginimąsi). Šio augalo fitoncidai veikia efektyviau už bet kokią specialią techninę įrangą, skirtą oro dezinfekavimui. Dar viena vertinga savybė yra ta, kad chlorofitas savo aplinkoje sugeria kenksmingas dujas. Dėl šios savybės augalą reikia auginti virtuvėse, ypač ten, kur maisto gaminimui naudojamos dujos. Beje, tiek kenksmingus mikroorganizmus, tiek įvairius toksinius augalas neutralizuoja labai greitai.

Gali kilti klausimas kiek tokių augalų reikėtų auginti? Atsakymas būtų toks: dviejų kambarių orui išvalyti visai pakanka dviejų – trijų augalų. Be to, pats augalas nealergizuojantis, nereiklus ir gražus. Įvertinus visas šias savybes, jį reikėtų įkurdinti virtuvėje ir būtinai – vaikų kambaryje.

Priežiūra. Chlorofitas yra nereiklus augalas: jis puikiai jaučiasi ir šešėlyje, ir saulėtoje vietoje, gerai pakenčia ilgalaikes sausras, nes savo šaknyse sukaupia gana dideles vandens atsargas. Kadangi augalas daug dirba palaikydamas mūsų namuose švarų orą, jį reikėtų prižiūrėti taip, kad šios savybės stiprėtų: rekomenduojama visą augalą reguliariai nupurkšti arba nuplauti vandeniu, o į substratą vazone retkarčiais įterpti aktyvintos anglies. Taip pat reikėtų dukart per savaitę augalus palaistyti silpnu gliukozės tirpalu (1 l vandens + 1 g gliukozės), o kas antrą savaitę – vandeniu su aspirinu (1 l vandens + 5 g aspirino). Taip prižiūrimi augalai bus stiprūs ir ilgai mus džiugins.